«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 19.07.2020 r.

1. Serdecznie dziękujemy parafianom z ulic Mostowej, Reymonta i Zelka za sprzątanie świątyni na niedzielę. Następne sprzątanie będzie za dwa tygodnie.

2. W najbliższą środę, 22 lipca przypada święto św. Marii Magdaleny. Tego dnia zapraszamy również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W czwartek przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy, a w sobotę obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.

3. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych będziemy modlili się w intencji kierowców z racji wspomnienia ich patrona św. Krzysztofa. Po Mszach odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy poświęceniu samochodów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

4. Z racji, że w tym roku nie będzie tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę, fioletowa dekanalna grupa pielgrzymkowa zaprasza wszystkich chętnych na wieczory pielgrzymkowe,  które będą się odbywać od 10 – 13 sierpnia w różnych parafiach naszego dekanatu według następującego planu:

Poniedziałek, 10 sierpnia – Sławków
18:00 – Msza Święta z konferencją – zawiązanie wspólnoty
19:00 – Droga Krzyżowa wokół świątyni
19:45 – Wieczór Uwielbienia
20:30 – Apel

Wtorek, 11 sierpnia – Bukowno
19:00 – Nabożeństwo pokutne z konferencją – spowiedź
19:45 – Wieczór pojednania
20:15 – Msza Święta i apel

Środa, 12 sierpnia – Bolesław
17:45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
18:00 – Msza Święta z konferencją
19:00 – Ognisko
Wieczory pielgrzymkowe będą okazją, aby w ten sposób pokonać pielgrzymi szlak, zawiązać wspólnotę i nie zerwać tradycji. Zapraszamy wszystkich na pątniczą drogę.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Mirosław Porębski. Polecajmy Jego Duszę Miłosierdziu Bożemu.

6. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku w gronie rodziny i bliskich oraz dobrego tygodnia.