«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021 r.

1. Wielką wdzięczność wyrażamy panom Krzysztofowi, Mieczysławowi, Tadeuszowi i Krzysztofowi za okazana pomoc w pracach porządkowych przy plebanii.

2. Podziękowania kierujemy na ręce ks. wicekanclerza Kurii Metropolitalnej w Częstochowie ks. Mariusza Bakalarza za przyjęcie zaproszenia do wygłoszenia homilii w dniu naszego odpustu parafialnego. Księdza wicekanclerza będziemy jeszcze gościć w naszej wspólnocie w przyszłą niedzielę.

3. W piątek pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przed tą uroczystością trwa aż do soboty włącznie i połączona jest z nabożeństwem majowym. W wigilię (sobota) tej uroczystości, na godzinę 17.00 Wspólnota „Chwalmy Pana” zaprasza wszystkich modlitewne czuwanie.

5. W związku z I Komunią św. (którą będziemy przeżywać za tydzień (godz. 12.15 i 14.00), informujemy, że tego dnia nie będzie dodatkowych Mszy św. o godz. 12.30 i 17.30. Dzieci klasy III B proszone są o przyjście wraz z rodzicami na spotkanie przygotowujące 18 (wtorek) i 20 maja (czwartek) na godzinę 18.40, prosimy o posprzątanie świątyni przed tą uroczystością w piątek o godz. 18.40, spowiedź połączona z wyznaniem wiary będzie natomiast w sobotę o godz. 10.00. Prosimy zabrać ze sobą świece.

6. W piątek pochowaliśmy śp. Barbarę Noryńską,  a w sobotę śp. Irenę Miklewicz. Nasze zmarłe parafianki polecamy Bożemu Miłosierdziu.