«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 13.11.2022 r.

1. Dziękujemy parafianom z „Działek” za pomoc w sprzątaniu świątyni oraz wszystkim, którzy wsparli nas w oczyszczeniu placu kościelnego z igliwia. Pani Grażynie wyrażamy natomiast wdzięczność za kilkudniową pracę przy sadzeniu cebulek tulipanów.

2. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty śp. Zofia Nalaskowska i Stanisław Nowak. Powierzamy ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.

3. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych zbierane są  ofiary na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

4. W środę po Mszy św. z godziny 17.00 odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli, natomiast w piątek o 17.30 odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę o godz. 17.00 odbędzie się w kościele w Bolesławiu comiesięczny Dekanalny Wieczór Uwielbienia (plakat w tablicy ogłoszeń). Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Za tydzień obchodzić będziemy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tradycyjnie tego dnia po każdej Mszy świętej odbywa się nabożeństwo przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem.

7. Dziewczęta i chłopców, którzy pragną zasilić grono Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy do kościoła na zbiórkę 19 listopada o godzinie 11:00. Wejście będzie od strony zakrystii.  Natomiast 26 listopada na godzinę 11:00 na podobną zbiórkę w kościele zapraszamy wszystkich ministrantów (wejście również od strony zakrystii).

8. Z przykrością informujemy, że w ostatnim czasie zostały porysowane w naszym kościele aż 3 ławki. Jedna (dwunasta po stronie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego) jest dość mocno zniszczona. Módlmy się o miłosierdzie Boże dla sprawcy zniszczeń, który swą rękę skierował na to, co my wielkim kosztem ofiarowaliśmy Bogu i parafialnej wspólnocie. Prosimy przy okazji, aby zwracać uwagę na to, co dzieje się w kościele. Trudno bowiem uwierzyć, że nikogo akurat w pobliżu nie było. Odnowienie nie jest takie proste. I nie chodzi tylko o koszty naprawy. Ta bowiem wymaga zastosowania odpowiednich dwuskładnikowych lakierów, które według wykonawcy ławek nie są dostępne w sprzedaży detalicznej.