«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022 r.

1. Dziękujemy parafianom za ofiary złożone na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarowaliśmy na ten cel 2127 zł.

2. Podajemy do wiadomości, że z dniem 17 listopada uruchomiliśmy ogrzewanie kościoła. Prosimy, aby w związku z tym zamykać zewnętrzne i wewnętrzne drzwi kościoła, aby zminimalizować utratę ciepła, które kosztuje nas bardzo dużo.

3. Dziś jest ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Już teraz informujemy, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się drugą niedzielą adwentu (a więc 4 grudnia), a poprowadzi je dla nas ks. dr Jan Koclęga z Częstochowy.

4. W poniedziałek (21 listopada) przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Jest to patronalna uroczystość naszych Sióstr Prezentek. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godzinie 18.00, aby podziękować Panu Bogu za 50 lat posługi Sióstr w naszej parafii i prosić o Boże błogosławieństwo dla każdej z Sióstr, które odnowią też swoje śluby.

5. Od następnej niedzieli będzie można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena mniejszej to 7 zł, a większej 18 zł. Jeśli ktoś złoży większą ofiarę, to nadwyżka będzie przeznaczona na wsparcie duszpasterstwa naszych ministrantów. Poświęcone zostaną także opłatki na nasz wigilijny stół, które będzie można nabywać przez cały okres adwentu (10 zł). Dochód z ich sprzedaży z kolei przeznaczony jest na ogrzewanie kościoła.

6. W środę o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. W piątek o godzinie 19.00 będzie kolejny comiesięczny Parafialny Wieczór Uwielbienia. Będzie to również okazja do spotkania się na modlitwie przed Chrystusem Eucharystycznym Wspólnoty „Chwalmy Pana”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. 26 listopada na godzinę 11:00 na zbiórkę w kościele zapraszamy wszystkich ministrantów (wejście od strony zakrystii).