«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 03.09.2023 r.

1. Serdecznie dziękujemy naszym panom i paniom za dalszą pomoc tak przy sprzątaniu świątyni, jak też w upiększaniu jej otoczenia .

2. Jutro o godzinie 8.00 będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów i ich rodziców oraz katechetów i nauczycieli. Niech Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego towarzyszy nam od pierwszego dnia nauki.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego będą po Mszy św. z godziny 17.00. Wizyta u chorych będzie tego dnia od godziny 8.30 (wszyscy chorzy).

4. W piątek przypada święto Narodzenia NMP. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii.

5. W sobotę odbędą się dwie pielgrzymki. Pierwsza, to pielgrzymka Kolejarzy do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Plakat jest przy wejściu do kościoła. Druga dotyczy corocznej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej (9 września), która organizowana jest u nas w ramach dekanatu. Autokar byłby na parkingu ok. godziny 6.45. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z ich rodzicami, które w bieżącym roku szkolnym pragną przygotowywać się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie w niedzielę (10 września) po Mszy Świętej z godziny 9:00.

7. Przypominamy, że po okresie wakacyjnym wracamy do sprawowania w dni powszednie dwóch Mszy św. o godz. 17.00 i 18.00. Kancelaria natomiast będzie czynna we wtorek i czwartek od godziny 15.30 do 16.30.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej parafialnej wspólnoty śp. Zdzisław Sowa i śp. Genowefa Kucharska. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.