«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 10.09.2023 r.

1. W najbliższy czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii. Odpust w Parafii w Sławkowie będzie w niedzielę 17 września. Dzień wcześniej uczcimy nabożeństwem fatimskim po Mszy św. z godziny 18.00 Matkę Najświętszą. Różaniec będzie częścią tego nabożeństwa.

2. Bardzo dziękujemy siostrze Helenie za przygotowanie nowego wystroju w naszej świątyni.

3. Informujemy, że na internetowej stronie parafii zamieściliśmy link dostępowy do zinwentaryzowanego cmentarza parafialnego w programie Ecmentarze. Zastrzegamy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z kancelarią parafialną, aby zaktualizować dane. Dotyczy to kilkudziesięciu grobów identyfikowanych po ostatnim pochówku. Niestety, okazało się, że mamy do czynienia niekiedy z powtarzalnością tego samego imienia i nazwiska. Z programu możemy dowiedzieć się między innymi o aktualności opłat cmentarnych. Firma obsługująca program aktualizuje nam dane raz na kwartał. Dlatego prosimy o cierpliwość, bo zmiany nanoszone są na razie z pewnym opóźnieniem. Link do Ecmentarze: www.ecmentarze.pl/parafia/bukowno

4. W najbliższy piątek o godzinie 19.00 odbędzie się po wakacyjnej przerwie Parafialny Wieczór Uwielbienia. W sobotę natomiast o 17.45 odprawimy nabożeństwo ku czci naszego patronaśw. Andrzeja Boboli. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej parafialnej wspólnoty śp. Łukasz Daniel i śp. Celina Barczyk. Pani Celina byłą członkinią Żywego Różańca i swego czasu, gdy zdrowie i wiek na to pozwalały, aktywnie wspierała wspólnotę w różnego rodzaju pracach przy świątyni. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.

6. Informujemy, że w zakrystii są do nabycia kalendarze Gościa Niedzielnego pt. „Tajemnice Maryi” w cenie 10 zł.