«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą 05.11.2023 r.

1. Dziękujemy serdecznie parafianom za ofiary złożone na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych na wsparcie naszego seminarium. Na ten cel ofiarowaliśmy 1127 zł. W przyszłą niedzielę natomiast odbędzie się po wszystkich Mszach św. zbiórka na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

2. W czwartek obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Zapraszamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.

3. W najbliższą sobotę przypada kolejna 105-ta rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. za ojczyznę będzie o godzinie 9.00. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, którym nieobce jest pojęcie patriotyzmu.

4. W ostatnim tygodniu pochowaliśmy śp. Marka Stefańskiego, Edwarda Wąsiela, Krzysztofa Kucypra i Teresę Pałasińską. Naszych zmarłych polecamy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.

5. Zapraszany 10 listopada na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej z godz. 17:00. Podczas adoracji będziemy prosić Boga o nowe i święte powołania do kapłaństwa do naszego sosnowieckiego kościoła w ramach diecezjalnej sztafety pokoleniowej.