«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 19.11.2023 r.

1. Bardzo gorąco dziękujemy parafianom za piątkowe i sobotnie prace na placu kościelnym. Przybyliście mimo chłodnej i deszczowej pogody, co zasługuje na szczególne podkreślenie. 50 procent prac zostało wykonanych. Z resztą musimy poradzić sobie w kolejne dni. Niestety, nie mogłem Wam towarzyszyć, gdyż w tym czasie byłem na konsultacji dotyczącej dwóch ostatnich obrazów (a poza tym nie przypuszczaliśmy, że w taki deszcz przyjdziecie do pracy). Jeden z nich (św. Jadwiga Królowa) jest już na ukończeniu i wkrótce powinien ozdobić ściany naszej świątyni. Dziękuję też pani Grażynie i Teresie za dokończenie prac, o których wspomniałem przed tygodniem.

2. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, dziś przed świątynią odbywa się zbiórka na pomoc niepełnosprawnej Natalii. W imieniu jej rodziców i bliskich składamy dobroczyńcom serdeczne „Bóg zapłać.”

3. Jutro przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, patrona naszej diecezji, a w środę wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.

4. Za tydzień przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego- uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. obędzie się nabożeństwo eucharystyczne dziękczynno-błagalne.

5. Jutro pamiętajmy szczególnie o ks. proboszczu z uwagi na mającą się odbyć tego dnia operację.

6. W środę o 19:30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7. Serdecznie zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia w sobotę 25 listopada bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej czyli o godz. 19:00.

8. Już niebawem będą do nabyć parafialne kalendarze na 2024 rok w kwocie 15 złotych. W tym roku na początku adwentu – w zakrystii – będzie też można zakupić lampiony roratnie dla dzieci. Duże w kwocie 33 zł, a mniejsze w kwocie 15 zł. Pieniądze za zakup kalendarzy i lampionów będzie przeznaczony na organizację wyjazdów dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Już teraz serdecznie dziękuję w ich imieniu.