«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 03.08.2014

1. Dziękuję serdecznie dzieciom i młodzieży biorącym udział w tegorocznej Parafiadzie oraz osobom dorosłym, którzy odpowiedzieli na mą prośbę o pomoc w uprzątnięciu w poniedziałek placu wokół kościoła. Wdzięczność wyrażam też parafianom za sobotnie sprzątanie świątyni i proszę o nie w tę sobotę mieszkańców ul Leśnej do przejazdu, Starczynowskiej, Wygiełza i Kolejowej.
2. W najbliższą środę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do liczniejszego niż zwykle udziału w Eucharystii o godzinie 18.00. Przypominamy też kolejny raz, że w godzinach między 12.30 a 14.15 spodziewany jest ul. Długą , 1 Maja i Borowską przejazd kolarzy w ramach Tour de Pologne. W związku z tym będą wówczas utrudnienia w ruchu drogowym w rejonach wymienionych ulic.

3. W tym tygodniu mamy też pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne o powołania do kapłaństwa i zakonu. Tego dnia ok. godziny 18-tej przywitamy również w naszej parafii pielgrzymkę na Jasną Górę z Chrzanowa i Trzebini. Proszę o życzliwe przyjęcie pielgrzymów, udzielenie im noclegu i ugoszczenie wedle staropolskiego powiedzenia, czym chata bogata. W piątek o godzinie 8.00 pielgrzymi będą mieć w naszej świątyni Mszę św., po czym ruszą w dalszą drogę.

4. 9 sierpnia wyruszy natomiast na Jasną Górę Pielgrzymka z Olkusza. Przypominamy o spotkaniu przed pielgrzymkowym, które odbędzie się dziś o godzinie 19.00 w kościele w Bolesławiu.

5. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej śp. Alina Curyło i śp. Zbigniew Spyra. W modlitwie zawierzamy ich Bożemu Miłosierdziu.