«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 12.10.2014

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary, jakie złożymy na żywy pomnik św. Jana Pawła II, jakim jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i za te, które w ubiegłym tygodniu ofiarowaliśmy na Caritas w kwocie 995 zł.

2. Jutro będzie ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Rozpoczniemy je różańcem o godzinie 17.30, a potem Eucharystia z kazaniem i po niej procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

3. We wtorek różaniec poprowadzą z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele. Bardzo prosimy, by zgłaszali się Ci, którzy są gotowi podjąć to wyzwanie. W ich intencji modlić się będziemy także podczas środowej nowenny.

4. W piątek połączymy różaniec z Koronką do Bożego Miłosierdzia ( III piątek miesiąca).

5. Dziękuję naszym panom z zespołu remontowego za prace związane z dociepleniem  zewnętrznej ściany przejścia do kaplicy św. Józefa. Prace te będą kontynuowane w tym

tygodniu.

6. Pragnę poinformować, że mamy już projekt bocznych okien witrażowych, a także okien w kaplicy Matki Boskiej i św. Józefa. Postanowiliśmy natomiast, że okna w prezbiterium zostaną wykonane w późniejszym czasie, bo będzie to bardziej ambitne zadanie. Po piątkowych konsultacjach w pracowni państwa Wywioł i w naszej świątyni projekt malowania świątyni będzie przedstawiony w poniedziałek. Prace przy witrażach powinny rozpocząć się w tym tygodniu. W związku z licznymi pytaniami o zabrudzenia stacji Drogi Krzyżowej, czy kostki brukowej przed świątynią, prosimy, aby nie mieć obaw i niepokoju. Zostaną one przy pomocy odpowiednich metod przywrócone do stanu lepszego niż przed remontem.

7. Miło mi poinformować, że do 12. 10. 2014 (dzisiaj) do godz. 13.00 fundatorów znalazło już 41 okien. 42 okno poświęciliśmy tym naszym parafianom, którzy ofiarowali na ten cel może mniejszą kwotę, ale był to prawdziwie wdowi grosz. Bóg zapłać!  W tablicy ogłoszeń umieściłem tabelę z nazwiskami. Proszę o sprawdzenie prawidłowości podpisów przed ich przekazaniem do pracowni witraży.

8. Bardzo prosimy, aby do pani Katarzyny Gajdziszewskiej zgłaszali się uczniowie i studenci, którzy zechcą uczestniczyć w liturgii słowa podczas Eucharystii niedzielnych o godz. 9.00 (czytania mszalne i psalm).

9. Dziękuję serdecznie za pomoc w sprzątaniu i proszę o nią w najbliższą sobotę parafian z ul. Kościuszki od godziny 14.30.

10. W poniedziałek o godzinie 18.00 odbędzie się w MOK-u spotkanie dotyczące leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych. Ulotki są dostępne przy wejściu.