«

»

Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 23.11.2014

1. Serdecznie dziękuję za sobotnią pomoc w sprzątaniu świątyni. Bardzo proszę o nią w tym tygodniu parafian z ul. Wojska Polskiego i Zwycięstwa.

2. Gorąco dziękuję za wszelką pomoc świadczoną na rzecz parafii – pracę fizyczną, porady, modlitwę i wsparcie finansowe remontu świątyni. Na razie przerwaliśmy montaż witraży (zbyt niska temperatura i duża wilgotność). Zostanie on podjęty na nowo, jak tylko pozwoli na to pogoda. 39 okien zespolonych z podziałem w środku i szkłem witrażowym do kaplicy M. B. Częstochowskiej i św. Józefa zostanie dla nas wykonanych przez pracownię Witraży w Pszczynie. Niestety konstrukcja okien w kaplicy św. Józefa nie pozwala na zamontowanie samych szyb zespolonych. Trzeba wykonać kompletne okna w aluminium, co znacznie podnosi koszty – zakup okien i ich montaż to kwota 21 508 zł. Jest duża nadzieja, że zostaną zamontowane jeszcze w tym roku.

3. Trudności związane z pogodą napotykają też prace malarskie. Ściany schną bardzo wolno, kilka dni musieliśmy czekać po obróbce parapetów nad stacjami Drogi Krzyżowej. Modlitwie parafian i Bożej Opatrzności polecamy dalszy przebieg remontu. Dla jasności podajemy, że wydatki z nim związane tylko w październiku przekroczyły kwotę 82 tysięcy złotych (ogółem mamy już wydatki z tym związane na poziomie 139 tys. zł)

4. Pragnę też podziękować wszystkim, którzy przekazali 1% od podatku na rzecz naszej Parafiady. Z Warszawy dostaliśmy informację, że dało to kwotę 3150 zł (dwa razy więcej niż przed rokiem). Obecnie przygotowywane są w ramach Parafiady 2015 projekty zagospodarowania tej sumy.

5. W związku ze ŚDM w Krakowie w 2016 roku zwracamy się do osób i instytucji, które mogą pomóc w jej organizacji. Chodzi o:
a) osoby pełnoletnie ze znajomością minimum jednego języka obcego
b) osoby i firmy z terenu parafii posiadające własny autobus
c) hurtownie artykułów mięsnych i spożywczych
d) firmy, które mogłyby wspomóc finansowo ŚDM w diecezji

Proszę o zgłaszanie tych informacji do ks. proboszcza do najbliższej soboty włącznie.