«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 29.07.2012

1. Niezmiernie serdecznie dziękuję kilkunastoosobowej grupie młodzieży, która w minionym tygodniu pracowała dwa dni przy grabieniu trawników i plewieniu chwastów w rabatkach na placu kościelnym. Dziękuję też uczestnikom wczorajszego sprzątania, a na najbliższą sobotę proszę o pomoc w tym zakresie parafian z ul. Ks. Zelka, Mostowej i Miarki.
2. Miło mi poinformować, że w ubiegłym tygodniu miał miały miejsce w Warszawie finały tegorocznej Parafiady. Nasza ekipa zajęła 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej (na kilkadziesiąt startujących ekip) oraz wiele bardzo dobrych miejsc w klasyfikacji indywidualnej (z pierwszymi włącznie) w poszczególnych konkurencjach. Możemy zapoznać się z tymi osiągnięciami w tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Gratulujemy godnego reprezentowania Bukowna naszej młodzieży i jej opiekunom, a wszystkim, którzy wsparli tę aktywność swym groszem dziękujemy!
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo o powołania do kapłaństwa i zakonu, w piątek od godziny 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o 17.45 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 18.00 Eucharystia. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej będzie w sobotę przed wieczorną Mszą św. o godzinie 17.40.
4. Miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy do daru całkowitej abstynencji w odpowiedzi na List Episkopatu Polski.
5. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia po Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów i innych środków lokomocji oraz ich użytkowników. Samą modlitwę odmówimy w świątyni. Ofiary, jakie złożymy do koszyczków, będą przeznaczone na pomoc misjonarzom w zakupie nowych aut potrzebnych w pracy misyjnej. Serdecznie za nie już teraz dziękujemy!
6. Wszystkie kobiety naszej diecezji zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium N.M.P. Anielskiej do Dąbrowy Górniczej w dniu 2 sierpnia. Msza św. będzie o godzinie 11.00. Tamże będzie również nocne czuwanie wiernych w sobotę od 18.30.
7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 9 do 13 sierpnia. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.