«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą 18.01.2015

1. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę o godzinie 10.45 odbędą się w naszym kościele jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci z Przedszkola Sióstr Prezentek. Dziś natomiast o godzinie 18.00 zapraszamy do MOK-u na Koncert Kolęd pt. „Cicho, cicho pastuszkowie”. Sygnalizowany natomiast w ubiegłą niedzielę koncert kolęd w naszym kościele w wykonaniu zespołu Sursum Corda odbędzie się 1 lutego (niedziela)po Mszy św. z godziny 16.00.
2. W naszej parafii gościmy dzisiaj kopię obrazu Matki Bożej Wolności, który znajduje się w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty Sióstr Prezentek w Krakowie. Zbliża się 50 rocznica jego ukoronowania przez ówczesnego arcybiskupa Karola Wojtyłę. W związku z tym po każdej Mszy św. odbywa się nabożeństwo, w którym prosimy Matkę Boską, by pomogła nam wyzwolić się od wszelakich zniewoleń i pomogła żyć w wolności.

3. Nadal prosimy, by nie opierać się o świeżo malowane ściany. Niestety ciągle o tym zapominamy. Po ubiegłej niedzieli na ścianie i filarze od strony Matki Boskiej Częstochowskiej pozostały duże czerwonawe plamy po czyjejś kurtce. Proszę też o dopilnowanie małych dzieci, by nie wchodziły na trawniki przy kościele. Miejscami powschodziły tam już krokusy i obawiamy się, by nie zostały zadeptane.

4. W sobotę kończymy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu mamy jedną zmianę. Kolęda dopołudniowa w poniedziałek rozpocznie się o godzinie 9.00, a nie o 10.00 i dotyczy to ulic Młyńskiej, Olchowej, Grabowej i Brzozowej. Reszta planu nie uległa zmianie. Rodziny, które nie mogły z jakichś powodów przyjąć wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym terminie, mogą to uczynić w innym czasie po konsultacji z kapłanami (telefon).