«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą 15.02.2015

1. W związku z rozpoczynającymi się jutro feriami zimowymi informujemy, że począwszy do poniedziałku 16 lutego aż do soboty 28 lutego Msze św., będą w dni powszednie odprawiane tylko o godzinie 18.00.

2. W tym tygodniu przypada Środa popielcowa rozpoczynająca Wielki Post (trwa aż do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek). Msze św. z posypaniem głów Popiołem będą odprawiane o godzinie 9.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych(wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia) i tzw. post ścisły, czyli ograniczenie ilości spożywanych posiłków-jeden do syta i 2 lekkie( osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia). W Popielec wolne są jeszcze intencje Mszy św. o godzinie 9.00 i 16.00.

3. Okres Wielkiego Postu pomagają nam przeżyć nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali (można uzyskać odpust zupełny). Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzi Żywy Różaniec o godzinie 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W Popielec będzie można zaopatrzyć się w skarbonki jałmużny wielkopostnej. Od każdej musimy odprowadzić 2,50 zł do Caritas Parafialnej. Prosimy tę kwotę złożyć do puszki na gazety. Skarbonki przyniesiemy do świątyni ponownie w Niedzielę Miłosierdzia (II Niedziela Wielkanocy). Zaoszczędzone pieniądze do nasza forma jałmużny dla najbardziej potrzebujących.

5. Dziś natomiast,w ramach przygotowań do ŚDM, po Mszach świętych możemy wesprzeć finansowo młodzież ze Wschodu w ramach akcji „Bilet dla brata”.

6. Dziękuję serdecznie parafianom z ul. 1 Maja-numery nieparzyste za pomoc w sprzątaniu, a panom w odśnieżaniu w ostatni poniedziałek. Proszę w tę sobotę sprzątanie parafian z ul. Miarki, Mostowej i ks. Zelka.

7. W poniedziałek i wtorek odbędzie się w naszym dekanacie peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy parafian do udziału we wspólnej modlitwie (w Sławkowie i Bolesławiu). Program peregrynacji jest następujący:

SŁAWKÓW:
17.00 Msza św.
18.45 Procesja z Krzyżem i Ikoną
19.00 Msza św. z udziałem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka, czas uwielbienia
7.30 Msza św., adoracja w ciszy,
12.00 Przewiezienie symboli do Bolesławia

BOLESŁAW:
13.00 Adoracja symboli w Bolesławiu
16.00 Zakończenie

8. W następną niedzielę o godz. 17.00 rozpocznie się w Sławkowie Prekana dla narzeczonych.