«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu 15.03.2015

1. W tym tygodniu przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Z tej racji Eucharystia będzie sprawowana o godzinie 9.00 i o 18.00. Zachęcamy do licznego udziału w Mszach św. Wolna jest jeszcze intencja o godzinie 9..00. Tego dnia nie będzie czynna kancelaria parafialna. W piątek, po wieczornej Eucharystii, będzie nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 
2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuję też za ofiary złożone w tym okresie na tacę z przeznaczeniem na pokrycie kosztów ich organizacji. Z wizytą do chorych udamy się w późniejszym czasie. Dziękujemy także za składane w czasie Wielkiego Postu ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Dziękuję serdecznie panu Wiesławowi Szumowskiemu za bezinteresownie poświęcony czas i transport w przywiezieniu żyrandoli z Krakowa. Potrzebne były aż 2 kursy! Wdzięczność wyrażam też panu Mirosławowi Porębskiemu, który również uczestniczył w tym przedsięwzięciu. Nasi panowie mieli okazję na miejscu zapoznać się, jak solidnie wykonywane są różne elementy wyposażenia świątyń w firmie Aladyn. Z pewnością nie jest to nasz ostatni tam zakup. W poniedziałek mamy zamiar przystąpić do pomiarów, które pozwolą określić kolejne zamówienie na elementy zawieszenia oświetlenia. Same żyrandole są już zapłacone.

4. Pragnę poinformować, że kolejna rata za oświetlenie i ogrzewanie kościoła wyniosła 6142 zł za czas od 22 stycznia do 23 lutego. Ogólne koszty do tej pory to ponad 17 tys. zł. W środę ogrzewanie zostało już wyłączone, by nie dopuścić do przekroczenia progu 20 tys. zł (czekają nas ważne inwestycje).

5. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2016.

6. Wielu naszych parafian, mówiło mi, że byli pod ogromnym wrażeniem ostatniej Drogi Krzyżowej w wykonaniu dzieci. Dlatego raz jeszcze dziękuję ks. Krzysztofowi za ich przygotowanie, a dzieciom za piękną modlitwę. Najbliższe nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzą klasy IV, V, VI.

7. Dziękuję za sprzątanie świątyni parafianom ze Starczynowa, a proszę o tę pomoc w najbliższą sobotę od godz. 9.00 parafian z ul. Poprzecznej, Leśnej (od Kolejowej do przejazdu), Starczynowskiej i Wygiełza.