«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 30.09.2012

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za prace porządkowe na cmentarzu, placu świątynnym i przy plebanii. Wdzięczność wyrażam wszystkim uczestnikom wczorajszych prac przy kościele. Po czwartkowym wietrze otoczenie było bardzo zaśmiecone opadłym igliwiem, ale dzięki licznej pomocy wielu parafian, w tym młodzieży udało się doprowadzić je do porządku. Proszę o pomoc w sobotę od godziny 9.00 parafian z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego.
2. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa październikowe – w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Porządek przewodniczenia i uczestnictwa jest następujący:

Poniedziałek – Żywy Różaniec  „Przykościelne”ulice Bukowna
Wtorek – klasy I i II gimnazjum  ul. Niepodległości
Środa – klasy IV, V, VI  ul. Wyzwolenia 
Czwartek – klasy I, II, III  ul. Szkolna, Wojska Polskiego, Zwycięstwa
Piątek – III klasy gimnazjum  Domy prywatne po drugiej stronie miasta 

 3. W związku z przypadającą za tydzień I niedzielą października zapraszamy na Mszę św. na godzinę 7.30 wszystkie członkinie i członków Żywego Różańca. Chcemy o to prosić zwłaszcza tych, którzy od niedawna zasilili szeregi nowej, czwartej już Róży Różańcowej. Warto podkreślić, że są w niej także ludzie młodzi. Brakuje nam natomiast mężczyzn, którzy zechcieliby podjąć trud tej codziennej służby modlitewnej dla Boga i Kościoła. Myślimy także o Róży dziecięcej. Jeśli do takiej Róży byłyby chętne dzieci, to proszone są o kontakt z ks. proboszczem.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa właściwe dla dwóch pierwszych dni będą połączone z różańcem, natomiast nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. będzie w sobotę po porannej Mszy św. W pierwszy piątek spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Tego też dnia będzie spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas III gimnazjum o 17.30.
5. Kolejna niedziela rozpocznie w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. przed świątynią będą zbierane ofiary na Caritas. Za dwa tygodnie natomiast w związku z Dniem Papieskim zbierać będziemy ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Miło nam poinformować, że wśród stypendystów tej fundacji jest nasza parafianka Anna Szklarczyk. Ale i dla innych droga jest otwarta. O warunkach można przeczytać w Internecie (www.dzielo.org.pl). Na naszej stronie parafialnej podany jest właściwy link.
6. Zachęcamy do nabywania kalendarzy z św. ojcem Pio. Należność 5 zł prosimy wrzucić do puszki na gazety.
7. W ostatnich dniach odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Aurelia Spyra i Jerzy Mossór. Niech miłosierny Bóg da im wieczny odpoczynek.
8. Można już zamawiać tzw. wypominki za zmarłych. Bardzo prosimy, aby pisać je na oddzielnych kartkach dla cmentarza parafialnego i osobno dla komunalnego i dla wypominków rocznych.