«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 28.10.2012

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom prac, jakie miały miejsce zarówno na placu kościelnym, jak i plebanii. Wdzięczność wyrażam wszystkim parafianom z ul.Reymonta i ochotnikom biorącym udział w pracach porządkowych w świątyni i przy jej otoczeniu. Na tę sobotę proszę o pomoc mieszkańców ul. Mostowej, ks. Zelka i Miarki.

2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą
sprawowane według niedzielnego porządku: o 7.30, 9.00, 11.00 (na cmentarzu
parafialnym!!!) i 16.00. Przed Mszą św. na cmentarzu parafialnym ok. godziny 10.30
rozpocznie się procesja z wypominkami za zmarłych. Taka sama procesja, ale na
cmentarzu komunalnym, będzie ok godziny 12. 15. Na tymże cmentarzu Mszę św. o
godzinie 13.00 (czyli po naszej procesji) odprawi ks. Proboszcz Parafii Narodzenia św.
Jana Chrzciciela w Starym Bukownie- ks. Jan Wadas. Będzie to Msza św. dla wyznawców Kościoła Rzymskokatolickiego i od tego roku będzie to już stała praktyka. Przypominamy także, że wypominki na cmentarzu komunalnym zamawiamy jako wyznawcy Kościoła Rzymskokatolickiego u swych duszpasterzy.

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych przy górnej bramie cmentarza parafialnego
ministrant zbierać będzie ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Sosnowieckiej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Przy okazji dziękujemy też za ofiarność w ubiegłą niedzielę. Na misje zebraliśmy wtedy 2456 zł (ok 370 zł więcej niż przeciętna taca). Cieszyła też frekwencja na Mszach św. (ok 25% parafian).

4. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) Msze św. będą
sprawowane o godzinie 9.00, 16.00 i 18.00. Msza św. o godzinie 18.00 będzie odprawiona za parafian, których pogrzeby odbyły się po poprzedniej Uroczystości Wszystkich Świętych do chwili obecnej. Ich imiona i nazwiska podane są na osobnej karcie w tablicy ogłoszeń oraz na internetowej stronie parafii. Po Mszy św. będzie procesja za zmarłych (wokół świątyni) połączona z odmówieniem tajemnic różańcowych. Ostatnia stacja będzie przy grobie ks. Bolesława Zelka. Prosimy przyjść ze zniczami, które zapalimy na procesję. Dla rodzin zmarłych parafian będą przygotowane specjalne lampki z imionami i nazwiskami ich
bliskich zmarłych ( w przedsionku kościoła). Zapalamy je na czas Eucharystii i ustawiamy na specjalnej płycie przed ołtarzem.

5. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym istnieje możliwość uzyskania odpustów za zmarłych. Warunki podane są w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Właściwe dla
tych dni nabożeństwa będą odprawione w czwartek po Mszy św. z godziny 16.00, w piątek o godzinie 17.45 na zakończenie trwającej od 16.30 adoracji Najświętszego Sakramentu, w sobotę po porannej Mszy św.