«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2012

1. Na wstępie dziękuję naszym panom za pracę przy wrzuceniu węgla i pocięciu resztek pni brzozowych pozostałych z wiosennej wycinki na cmentarzu.

2. Dziękuję również za wczorajsze sprzątanie kościoła i otoczenia parafianom z ul. Kościuszki i wszystkim ochotnikom. Proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców z ul. 1-go Maja- numery parzyste.

3. Następną niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. Już od dzisiaj możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świeca mała – 6 zł, świeca duża – 15 zł), a także płyty CD z nagranymi kolędami laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (w cenie 15 zł). Dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony jest na budowę Domu Samotnej Matki i Dziecka w Sosnowcu (10 zł +5 zł na wsparcie Parafiady). Będziemy wdzięczni za dodatkowe ofiary także przy świecach, które przeznaczymy na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu naszej młodzieży.

4. Poświęcenie opłatków odbędzie się natomiast w następną niedzielę podczas pierwszej
Mszy św. Dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Już dzisiaj dziękuję za zrozumienie i ofiary.

5. W następną niedzielę o godzinie 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji górników i
ich rodzin. Zapraszamy na nią nie tylko brać górniczą czynną zawodowo, ale i górników
emerytowanych.

6. W dniu 5 grudnia 2012 roku w ramach profilaktyki zdrowotnej odbędą się bezpłatne
badania słuchu w przychodni Medbuk przy ul. Zwycięstwa 9. Zainteresowane osoby
prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną.

7. W imieniu dyrekcji MOK im. Jana Pawła II zapraszamy w przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 na koncert połączony z promocją płyty z piosenkami o Bukownie, wydanej z okazji 50-lecia miasta.