«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 02.12.2012

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czasu radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana (ten aspekt podkreśla liturgia do 16 grudnia) i przygotowania się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Elementem tego przygotowania jest między innymi nasze uczestnictwo w tradycyjnych roratach. Msza św. roratnia będzie u nas sprawowana o godzinie 18.00. Przychodzimy na nią z lampionami. 

2. Dzieci i młodzież zapraszamy na roraty według następującego porządku:

Wtorek – klasy I i II gimnazjum
Środa – klasy IV , V i VI szkoły podstawowej
Czwartek – klasy I, II, III szkoły podstawowej
Piątek – klasy III gimnazjum

Dla dzieci i młodzieży z Mszą św. roratnią związany będzie adwentowy konkurs połączony z losowaniem Dzieciątka Jezus.

3. Dziś, w czasie Mszy św. o godzinie 7.30, poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny dla rodzin z naszej parafii. Będzie je można nabywać po każdej Mszy św. przy wejściu do kościoła, a w tygodniu w zakrystii. Proszę wziąć pod uwagę, że ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła podczas zimy.

4. Aż do IV Niedzieli Adwentu sprzedawane też będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (mała świeca 6 zł, duża 15 zł) oraz płyty z kolędami (15 zł). Jeśli ktoś ofiaruje kwotę nieco większą, wówczas będzie ona przeznaczona na pomoc dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin w okresie wakacyjnym.

5. W następną niedzielę (9 grudnia) odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. 

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek grudnia. Po Mszy św. wieczornej w czwartek będzie odprawione nabożeństwo o powołania kapłańskie. W piątek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godziny 16.30.

7. We wtorek z racji wspomnienia św. Barbary modlimy się szczególnie za górników i ludzi ciężkiej pracy, którym ta święta patronuje, a w czwartek św. Mikołaj przypomni nam o potrzebie życzliwości i dobroci (po Mszy św. wieczornej dla dzieci słodki podarunek).

8. Dziękuję za remonty na plebanii, przygotowanie krzewów do zimy i prace porządkowe w kościele. Proszę o pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu parafian z ul. 1 Maja –numery nieparzyste. W związku z przypadającą w sobotę Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Msza św. poranna będzie tego dnia odprawiona o godzinie 9.00 (nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00). Sprzątanie natomiast zostaje przeniesione na piątek, na godzinę 9.00.

9. W imieniu Samorządu Mieszkańców Centrum Północ w Bukownie zapraszamy wszystkich zainteresowanych losami naszej „Skałki” – Zespołu Szkół w Bukownie na spotkanie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego i władzami miasta w MOK 3 grudnia o godz. 15.00. Przypominamy też o badaniach słuchu w Medbuk – 5 grudnia.