«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 09.12.2012

1. Dziękuję za piątkowe sprzątanie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i dzisiejszą II Niedzielą Adwentu. Ponieważ w tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe zatem sprzątanie odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 9.00. Proszę o pomoc wszystkich, którzy dysponują odrobiną czasu.

2. Codziennie zapraszamy do uczestnictwa w roratach o godzinie 18.00. Zachęcamy do kupna świec, płyt z kolędami i do nabywania opłatków, by w ten sposób wesprzeć działania Caritasu i dzieła charytatywne parafii.

3. W piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi dla nas ks. dr Marcin Kruszak – notariusz Kurii Diecezjalnej.

Program rekolekcji:

PIĄTEK I SOBOTA:
9.00 Msza św. z nauką ogólną,
16.00 Msza św. z udziałem dzieci (roratnia)
18.00 Msza św. dla dorosłych i młodzieży

NIEDZIELA – według niedzielnego porządku sprawowania Eucharystii

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:
SOBOTA: GODZ. 8.30 – 11.00  PO POŁUDNIU: GODZ. 15.30 – 18.30

W czasie Mszy św. rekolekcyjnych zbierana będzie taca na pokrycie związanych z rekolekcjami kosztów.

4. Serdecznie dziękujemy za złożone dziś przy wejściu do kościoła ofiary z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

5. Bardzo prosimy zapisywać chorych, którzy przed Bożym Narodzeniem chcą przyjąć sakrament pojednania, namaszczenia chorych i Eucharystię. Wizyta kapłana u chorych planowana jest na najbliższy piątek po rannej Mszy św. rekolekcyjnej w godzinach między 10.30 a 13-tą.

6. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci klas drugich wraz z rodzicami. Na Mszy Św. zostaną pobłogosławione i rozdane medaliki.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Diecezjan na spotkanie Rodziny Radia Maryja, które będzie miało miejsce w najbliższą sobotę, 15 grudnia 2012 roku, w sosnowieckiej bazylice katedralnej. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 nabożeństwem przed Najświętszym Sakramentem. O godzinie 11.00 konferencja o. Redemptorysty. O 12.00 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, a około godziny 13.00 dyskusja w Domu katolickim przy katedrze. Niech to wspólne, adwentowe spotkanie pomoże nam lepiej przygotować się na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystus