«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną 10.04.2016

1. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tacę. Pięćdziesiąt procent tych ofiar przelaliśmy na konto Caritas (1227 zł). W skarbonkach miłosierdzia złożyliśmy jałmużnę wielkopostną w kwocie 2475 zł. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy podjęli tę wielkopostną praktykę.

2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby dwójki naszych parafian śp. Mieczysława Świercz i Anieli Jarzynka.  Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.

3. W czwartek odbędą się w Gnieźnie uroczystości związane z 1050 rocznicą chrztu Polski, a w dwa kolejne dni w Poznaniu. Zapraszamy do zwrócenia uwagi na to wydarzenie w prasie katolickiej i w pozostałych mediach.

4. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W piątek przeprowadziliśmy przy pomocy firmy alpinistycznej drobne prace remontowe na wysokości w związku z uszkodzeniem rynien odprowadzających wodę deszczową z dachu kościoła.

6. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy brali udział we wczorajszym sprzątaniu świątyni i prosimy o to w najbliższą sobotę parafian z ul. Niepodległości 6, 7, 8, 9, 10.

7. Odpowiadając na pismo Powiatowej Komendy Straży Pożarnej zwracamy się do naszych wiernych o niewypalanie traw. Pożary traw stanowią zagrożenie nie tylko dla świata przyrody, ale także dla zdrowia i życia ludzkiego.