«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 01.09.2013

1. Serdecznie dziękuję uczestnikom wczorajszych prac porządkowych w świątyni i na placu kościelnym. Przybyła spora grupa parafian z „Działek” oraz liczna grupa młodzieży. Na tę sobotę proszę o pomoc od godziny 8.30 parafian z ul Wojska Polskiego i Zwycięstwa.

2. Nowożeńcom Małgorzacie i Marcinowi składam serdeczne Bóg zapłać za ufundowanie kwiatów do świątyni. Będziemy modlić się za nich podczas najbliższej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

3. Dziś, w rocznicę wybuchu II wojny światowej modlimy się za wszystkich obrońców ojczyzny, a w szczególny sposób za poległych i pomordowanych rodaków. 

4. Jutro rozpoczynamy rok szkolny. Msza św. na jego rozpoczęcie będzie o godzinie
8.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

5. We wtorek przypada dzień imienin Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Jego osobę polecamy modlitewnej pamięci naszych parafian.

6. W środę będzie pielgrzymka chorych do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czeladzi (kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika). Początek uroczystości przewidziano na godzinę 10.00

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo eucharystyczne o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. W piątek adoracja i spowiedź od godziny 16.30. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o godzinie 18.00. W sobotę po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N.M.P.