«

»

IX Parafiada Regionalna – relacja i zdjęcia

Zespół Szkół nr 1 w Bukownie i Parafia Rzymskokatolicka p. w. św. Andrzeja Boboli w Bukownie przy wsparciu warszawskiego Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza zorganizował w dniach 10-14 maja 2017 r. IX Parafiadę Regionalną. Realizacja tego programu była możliwa dzięki współpracy i dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz zaangażowaniu władz samorządowych.

 

Parafiada została objęta honorowym patronatem przez Biskupa Diecezji Sosnowieckiej ks. Grzegorza Kaszaka. Cieszymy się, iż po raz kolejny mogliśmy spotkać się z naszym duszpasterzem podczas wizytacji kanonicznej parafii.

IX Parafiada Regionalna w Bukownie zgromadziła około 750 uczestników z 13 placówek z terenu Bolesławia, Sławkowa, Łobzowa, Żurady i Bukowna. Dzięki zastosowanej zasadzie starożytnej greckiej triady stadion – teatr – świątynia projekt ten nie opiera się tylko na współzawodnictwie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych, ale daje również możliwość do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych, zdobytej wiedzy oraz zachęca do pogłębiania wiary.

 

Filar Świątynia obejmował:
a) Mszę Świętą inaugurującą IX Parafiadę Regionalną w Bukownie z zapaleniem znicza parafiadowego i ślubowaniem wolontariuszy,
b) Jubileuszowy Konkurs Wiedzy „25 lat Diecezji Sosnowieckiej”,
c) konkurs „Łamigłówki Ewangeliczne”,
d) konkurs wokalny „Sacro Song”,
e) prezentację multimedialną przybliżającą Zakon Pijarów i Św. Józefa Kalasancjusza,
f) występ artystyczny uczniów ZS 1 Bukowno,

 

Niedzielną Eucharystię połączoną z wręczeniem podziękowań i dyplomów dla reprezentacji, które zajęły pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji ogólnej oraz Pucharu dla zwycięskiej reprezentacji.
Serdeczne podziękowania kierujemy do proboszcza naszej parafii ks. Wojciecha Tkacza oraz wikariusza ks. Tomasza Sroczyńskiego za okazaną pomoc, modlitwę i wsparcie duchowe.

Organizatorki Parafiady.