«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 13.04.2014

1. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Kolejowej, Leśnej do przejazdu, Starczynowskiej, Wygiełza. Panów proszę o wsparcie przy wznoszeniu Grobu Pańskiego w poniedziałek o godzinie 19.00. Przy okazji dziękuję za złożone na kwiaty ofiary i jeszcze o nie prosimy. Brakuje nam ok 500 złotych. Sprzątanie będzie w środę o godzinie 9.00. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy.

2. Przy wejściu do świątyni sprzedawane są tzw. chlebki miłości. Jest to najdroższy chleb, jaki możemy kupić (5 zł). Każdy jednak, kto to uczyni staje się fundatorem 2 bochenków chleba dla najbiedniejszych w ramach akcji prowadzonej przez Caritas Diecezjalną. Umieśćmy je w sobotę w koszykach ze święconką.

3.Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jego centrum stanowi liturgia Triduum Paschalnego. Zachęcamy do licznego udziału w zbliżających się uroczystościach, których program jest następujący:

WIELKI CZWARTEK, GODZ. 18.00– Msza św. Wieczerzy Pańskiej, z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy wystawienia (kaplica św. Józefa), do 21.00 trwać będziemy na adoracji
WIELKI PIĄTEK- OD GODZ. 8.00
adoracja Najświętszego Sakramentu, 17.15- Droga Krzyżowa, 18.00- Liturgia Męki Pańskiej, a po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, którą zakończymy pół godziny przed Liturgią Wigilii Paschalnej. O 22-giej adorację poprowadzi scholka parafialna. Taca z Wielkiego Piątku przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post(wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości pokarmów-jeden posiłek do syta i 2 lżejsze posiłki). Zachęcamy do wstrzemięźliwości od mięsa aż do śniadania wielkanocnego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które skończyły 14 rok życia, a post osoby od 18 lat aż do rozpoczęcia 59 roku życia. W Wielki Piątek nie ma Mszy św.! 

WIELKA SOBOTA- święcenie pokarmów: 10.00- 13.00 (co 30 minut), w kaplicy przy ul. Leśnej o godzinie 10.30, prosimy, by nie przychodzić z pokarmami w innych godzinach, gdyż kapłani mają wtedy inne zajęcia, w czasie święcenia pokarmów zbierane będą ofiary na cele remontowe, 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej: gromadzimy się przed głównym wejściem do świątyni, gdzie będzie rozpalone ognisko, zabieramy ze sobą paschaliki (można je kupić jeszcze dzisiaj) zabezpieczone przed spływaniem wosku

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- Msza św. rezurekcyjna będzie o godzinie 6.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30.

3.Spowiedź: od poniedziałku do środy, godz. 17.30-18.00, w Wielki Piątek w godzinach od 21-ej do 2-giej w nocy (podczas adoracji). Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę.

4.Katecheza przed udzieleniem sakramentu chrztu- środa, ok. 18.45.

5.Dyżury podczas adoracji nocnej: od 2.00 do 3.00– ulica Niepodległości i Szkolna, od 3.00- 4.00 Wyzwolenia i Nowa, od 4.00- 5.00– domy prywatne po tamtej stronie Bukowna, 5.00- 6.00 – ulice z „przykościelnej” strony Bukowna, 6.00 -7.00– Zwycięstwa i Wojska Polskiego, 7.00- 8.00 Żywy Różaniec. Nocną wartę honorową trzymać będą strażacy i członkowie Związku Strzeleckiego.

6. Informujemy, że przez najbliższe 2 tygodnie nie będzie czynna kancelaria parafialna z uwagi na zaplanowany w tym czasie remont toalety przy poczekalni. Sprawy typu pogrzeb, chrzest, ślub załatwiamy umawiając się telefonicznie i wchodzimy wówczas wejściem od podwórka.

7. W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do domu Ojca śp. Jerzy Czerniak.